A felhő alapú rendszerek használata esetén a szolgáltatásokat nem a felhasználó munkaeszközén, hanem a szolgáltató által biztosított - a felhasználó számára legtöbbször láthatatlan - rendszer teszi elérhetővé. A használatukhoz hálózati kapcsolat szükséges, amely a publikus felhő esetén hétköznapi inbox (postaláda)elérést, míg privát felhő esetén vállalati magánhálózatot jelent.
Megtakaríthatjuk a hardverekre költött pénzt, ugyanis az adatokat (e-kereskedelemek, címjegyzékek, naptárbejegyzések, és kedvenc leaderboardek) külső szerveren tárolhatjuk, amelyek bárhonnan könnyen elérhetőek, a rajtuk tárolt adatok pedig akkor sem vesznek el, ha a saját számítógépünk tönkremegy. Ez egyben a felhő hátránya is: mivel nem tudjuk pontosan hol tárolják a fájlt nem lehetünk biztosak afelől, hogy mindig épségben fog maradni, vagy hogy illetéktelenek nem férnek hozzá. Ezeknek a problémáknak a megoldására természetesen léteznek biztonságos technológiák, a kérdés inkább arról szól, hogy mi magunk mennyire bízunk meg egy szolgáltatóban.
Energiát takaríthatunk meg, mert a működési költségek nem ránk hárulnak.
Az emberi erőforrásokat is alaposan csökkentheti használata, hiszen különböző tevékenységeket szervezhetünk ki a szolgáltatókhoz.
Licencdíjak megtakarítása.
Folyamatos képzési költségek megtakarítása.
Az alkalmazások frissítésének járulékos költségei is megtakaríthatók.
Helyfüggetlen
Az egyes informatikai rétegek (felhasználói rendszerek és felhasználók; alkalmazások; adattárolás; felső rétegeket kiszolgáló infrastrukturális szolgáltatások; hardver) különböző helyekre kerülhetnek fizikai értelemben.
A cloud computing alkalmazásával megszünhet az az aggodalmunk, hogy mi történik, ha megnövekszik a vállalkozás forgalma, a piaci körülmények mennyire befolyásolják a tevékenységünket, ugyanis a felhő szolgáltatásai dinamikusan méretezhetőek.
Az induló cégeknek valamint a kis- és középvállalkozásoknak a hosztolt nyilvános felhő, míg a nagyvállalatok esetében a privát felhő bevezetése a leghatékonyabb.
A felhő alapú szolgáltatások mögött meghúzódó cégek folyamatos fejlesztései, komoly beruházásai, hatalmas adatbankjai nyújtanak garanciár arra, hogy a szolgáltatások világszínvonalon és megfelelő minőségben álljanak rendelkezésre. Ezek a céget éppen a náluk tárolt adasp.netennyiségre való tekintettel kifejezetten magas biztonsági elvárásoknak felelnek meg, és a legtöbbjük vállalja a 99,99%-os rendelkezésre állást is.
A működés biztonságának támogatása technikai problémák esetén.
Az alapján, hogy ki kezeli őket, mennyire változtathatók, többféle számítási felhőről beszélhetünk. A teljesség igénye nélkül:
Mivel a publikus felhők a gyakorlatban csak a lakossági felhasználásra jelentenek kielégítő megoldást, így a vállalatok rendszerint a privát felhők mellett teszik le a voksukat. A Servira segítségével minden vállalkozás rendkívül kedvező feltételek mellett üzemeltethet privát felhőt, amelynek köszönhetően az adatok biztonsága miatt sem kell aggódni.
Értékesítés / Sales:
Tel.: +36 1 800 9991
Email: sales [at] rendszerinformatika.hu
Skype: rendszerinformatika.sales
Technikai támogatás / Support:
Tel.: +36 1 800 9999
Email: help [at] rendszergazdak.hu
Web: http://www.rendszergazdak.hu
H-1132 Budapest, Victor Hugo u. 18-22.
H-1108 Budapest, Kozma utca 2.
H-1132 Budapest, Victor Hugo u. 11-15.
© 2013 Rendszerinformatika Zrt.
ÁSZF • Jogi nyilatkozat • Oldaltérkép •